Wymiana żarówki w znanym Fordzie.

Ford Focus to bardzo popularne auto w Polsce. Wychowały się w nim wiele pokoleń naszych rodaków. Głównymi zaletami tego auta jest niska cena oraz łatwa obsługa i ewentualna naprawa. Wiele prac serwisowych jesteśmy w stanie zrobić samemu. Jedną z najprostszych i najczęściej wykonywanych jest wymiana żarówki. Poniżej krótka instrukcja: wymiana żarówki ford Focus mk3 .

Wymiana żarówki krok po kroku

Wymiana żarówki w tym aucie jest bardzo prosta. Zanim jednak zaczniemy majsterkować przy aucie warto sprawdzić jakie żarówki musimy kupić na wymianę. W przednim reflektorze wymieniamy głównie światła drogowe lub mijania. W fordzie wchodzą więc żarówki typu H4 lub H7.
Pierwszym korkiem do wymiany żarówki jest demontaż grilla auta. Od góry musimy najpierw zdemontować mocowania. Są to dwa zatrzaski które musimy przekręcić. Z dołu zaś znajdziemy dwie blaszki, które musimy pociągnąć do siebie i wypiąć z mocowań. Po wyjęciu grilla mamy teraz dostęp do reflektora. Od spodu musimy znaleźć dwie blaszki, które wystarczy pociągnąć do siebie i wyjąć. Teraz mamy już lampę na wierzchu i możemy wymienić żarówkę. Żeby to zrobić należy zdemontować ją z oprawki. W tym celu należy mocno pociągnąć do siebie żarówkę. W miejscu starej możemy teraz po prostu wcisnąć nową. Montaż elementów wykonujemy dokładnie w ten sam sposób jak demontaż tylko na odwrót. Jak widać wymiana żarówki w Ford Focus jest bardzo prosta i nie powinna nam zająć więcej jak kilka minut. Zbędna jest więc wizyta u mechanika dzięki czemu zaoszczędzimy kilka złotych.

 

Możesz również polubić…