Powłoka ceramiczna- car detailing to najlepszy wybór

Salony car detailingu to miejsca w których nasz samochód odzyska świetny wygląd, a efekty będą trwałe. W miejscach takich można zdecydować się na kompleksowe mycie samochodu, czyszczenie tapicerki, regenerację lakieru czy też nałożenie powłoki ceramicznej. To właśnie o tej powłoce będziemy pisać więcej poniżej. Nie należy mylić ani porównywać usług w auto detailingu do tradycyjnych myjni, ani punktów lakierniczych. Detailing jak sama nazwa wskazuje jest to bardzo szczegółowe zajmowanie się każdym elementem w pojeździe. W miejscu takim nie może być mowy o pośpiechu. Wszystko odbywa się we właściwym tempie, a właściciel musi liczyć się z tym, że samochód pozostanie w rękach specjalistów od kilku godzin do nawet kilku dni. Wróćmy zatem do tematu powłoki ceramicznej jaką można nałożyć na samochód. Jest to zdecydowanie bardzo ciekawe rozwiązanie, które przede wszystkim uświetni wygląd naszego pojazdu.

Powłoka ceramiczna na samochód– car detailing

Powłoka ceramiczna przede wszystkim ma za zadanie sprawić, że samochód będzie błyszczał i będzie to efekt długotrwały. Pojazd po nałożeniu ceramiki wygląda jakby został pokryty szkłem, i nawet częste wizyty na myjni nie są w stanie zmatowić tego blasku. Inną kwestią jest to że po nałożeniu powłoki ceramicznej klienci zgodnie twierdzą, że jeżdżenie na myjnię odbywa się zdecydowanie rzadziej. Po prostu cząsteczkom brudu trudniej jest przylegać do tej powierzchni. Powłoka ceramiczna może również w pewnym stopniu zabezpieczać lakier pojazdu przed mikro uszkodzeniami, jednak warto podkreślić iż w głównej mierze w zabiegu tym chodzi o uzyskanie super efektu wizualnego. Zarówno samochód prosto z salonu, jak i używane pojazdy mogą zostać pokryte ceramiką. O ile w przypadku nowych pojazdów wystarczy przed przystąpieniem do właściwej czynności porządne mycie, to samochody używane będą już potrzebować renowacji lakieru. Na szczęście auto detailing to full opcja, więc korektę lakieru można przeprowadzić na miejscu. Polerowanie lakieru przed nałożeniem powłoki ceramicznej jest niezbędnym elementem pracy, ponieważ pozwala na pozbycie się maksymalnej ilości rys, wżerów i otarć.

Koszt nałożenia powłoki ceramicznej będzie uzależniony od okresu ochrony jaki wybierzemy. Do wyboru są :

  • roczne powłoki ceramiczne
  • dwuletnie powłoki ceramiczne
  • trzyletnie powłoki ceramiczne
  • pięcioletnie powłoki ceramiczne

Wielu właścicieli zastanawia się czy warto pokryć samochód powłoką ceramiczną? Możemy tylko wyrazić własne zdanie i napisać że jak najbardziej warto. Dzięki temu samochód zyska piękny wygląd i blask, dodatkowo w dużym stopniu zabezpieczy lakier przed wpływem warunków atmosferycznych i codziennej eksploatacji.

Możesz również polubić…