Daewoo Matiz (1998 – 2004)- opis modelu

Daewoo Matiz po raz pierwszy pojawiło się na rynku w 1998 roku. Jego największym konkurentem był Fiat. Daewoo Matiz został zaprojektowany przez pracownię Giugiaro. To stylowy, komfortowy i praktyczny samochód na każdą kieszeń. Daewoo Matiz ma 5-drzwiowe nadwozie. Dzięki temu jest to pojazd niezwykle ergonomiczny i wygodny.

W tym niewielkim aucie wszystkie przełączniki oraz dźwignie regulacyjne znajdują się w zasięgu ręki. W dodatku należy zwrócić uwagę na wysoką jakość wykonania elementów plastikowych. Wnętrze Daewoo Matiza jest odpowiednio wyciszone. Odgłosy pracy układu napędowego można usłyszeć dopiero przy prędkości powyżej 90 km/h. Mimo że pasażerowie i kierowca w tym pojeździe siedzi wysoko, to i tak posiadają zagwarantowaną przestrzeń nad głową. W dodatku ten model samochodu charakteryzuje się bardzo dobrą widocznością. Jedyne co może trochę przeszkadzać, ale tylko na zakrętach, to grube przednie słupki. Jeżeli chodzi o oszczędności w Matizie, to trzeba sobie powiedzieć, że zrezygnowano z akustycznego sygnalizatora włączonych świateł, który jest przydatny, w szczególności dla osób zapominalskich.

Daewoo matiz spalanie

Jeżeli chodzi o silnik, to Daewoo Matiz może się pochwalić 3-cylindrowym silnikiem o pojemności 0, 8 l i mocy 51 KM. Sprawia to, że w Daewoo Matiz spalanie jest dosyć niskie. Dodatkowo ten model samochodu został wyposażony w 5-biegową skrzynię przekładniową. Silnik posiada pojedynczy wałek rozrządu w głowicy oraz zasilany jest wielopunktowym wtryskiem paliwa.

Możesz również polubić…